GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

W sobotnim półfinale spotkaliśmy się z obrońcom tytułu Mistrza Polski, drużyną Startu Rzeszów. Mecz tylko przez kilka pierwszych minut układał się po naszej myśli, zdobyta w tej części spotkania 8 pkt przewaga, spowodowała zmianę taktyki naszych rywali. Znany nam pressing, z którym od lat nie potrafimy sobie poradzić, po raz kolejny zadecydował o wysokim zwycięstwie rzeszowskiego Startu. Końcowy wynik 83:51, jednoznacznie wskazał, kto powinien zagrać w niedzielnym finale.

Konstancińskiej drużynie pozostała walka o brązowy medal Mistrzostw Polski z przegranym drugiego półfinałowego meczu pomiędzy Pactum Scyzory Kielce a Mad Devils Victoria Mieroszów. Tu niespodzianki nie było. Drużyna z Kielc bez większego problemu wyszła zwycięsko, wynikiem: 77:58 zapewniając sobie udział w niedzielnym finale.

W walce o brązowe medale Mistrzostw Polski sezonu 2016/2017 konstanciński IKS pewnie pokonał rywali z Mieroszowa. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, pozostałe odsłony meczu, z każdą minutą przechylały szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Pewnie wygrana pierwsza połowa spotkania, pozwoliła na udział w meczu naszych rezerwowych zawodników, którzy utrzymali prowadzenie do końcowego sędziowskiego gwizdka. Wynik meczu 86:59.

Ostatni mecz sezonu, pomiędzy Start Rzeszów a Pactum Scyzory Kielce, to prawdziwy mecz finałowy Mistrzostw. Rezultaty poszczególnych kwart (14:12; 17:14; 16:18; 14:13) w pełni obrazują przebieg spotkania. Niewielkie detale i kilka niecelnych rzutów zawodników grających po raz pierwszy w finale, dały zwycięstwo 61:57, obrońcom tytułu z Rzeszowa.

Rekordzistom w mistrzostwach (Start Ręszów po raz 13 jest Mistrzem Polski) serdecznie gratulujmy!. Gratulacje kierujemy również do drużyny z Kielc za osiągnięte wyniki oraz udany występ w finale.

Na słowa uznania zasługuję również drużyna Mad Devils Victoria Mieroszów, która udziałem w meczach finałowych i zajęciem 4 miejsca w Mistrzostwach poprawiła zeszłoroczny wynik aż o 4 pozycje. Gratulujemy!

Osiągnięty przez naszą drużynę wynik nie jest oczywiście dla nas w pełni zadowalający. Jak co roku aspiracją był upragniony Mistrz Polski. Warunki zawodowe i rodzinne naszych zawodników nie pozwalają jednak w pełni uczestniczyć w sezonowych przygotowaniach do meczów. Mamy też znaczne problemy kadrowe, które w kolejnym sezonie mogą się jeszcze pogłębić. Biorąc pod uwagę wymienione niesprzyjające warunki, oraz weryfikując osobiste aspiracje zawodników, osiągnięty wynik - brązowy medal Mistrzostw, należy uznać za duży sukces. Za sukces całej drużyny możemy również uznać zdobycie dwóch wyróżnień indywidualnych dla Rafała Tyburowskiego. Najlepszego strzelca oraz wyboru do najlepszej piątki turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Wyniki turnieju finałowego w Rzeszowie.

Półfinały - sobota (06.05)

• Start Rzeszów - IKS GTM Konstancin 83:51 (22:13;19:17;21:10;21:11)
    Punkty:
    Start Rzeszów - Cyrul 14, Gorzkowicz 15, Garbacz 4, Garstka 9(1x3), Kruk 16, Szmuc 25, Maciejko ()
    IKS GTM Konstancin - Tyburowski 26, Storęga 8, Pracało 2, Jaszczołt 8, Kacprzak 7, Kantorski, Dobek, Pilch, Treter ()

• Pactum Scyzory Kielce - Mad Devils Victoria Mieroszów 77:58 (25:19;18:10;16:13;14:16)
    Punkty:
    KS Pactum Scyzory Kielce - Moćko F. 42, Pietrzyk 23, Garbacz 4, Minda 4, Moćko Sz., Gajewski, Abayomi, Sobieraj, Wrona, Świeboda ()
    Mad Devils Victoria Mieroszów - Krzyżański 17, Kornacki 19, Szarek 3, Przewłocki 19, Kwiatkowski, Szota, Łyskik, Nowicki()

Finały - niedziela (07.05)

• O trzecie miejsce: IKS GTM Konstancin - Devils Victoria Mieroszów 86:59
  • O 1 miejsce: Start Rzeszów - Pactum Scyzory Kielce 61:57 (14:12;17:14;16:18;14:13)