Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

I runda zasadnicza Mistrzostw Polski Koszykówka na wózkach

Drużyna IKS GTM Konstancin wyszła zwycięsko z pierwszego turnieju rundy eliminacyjnej Mistrzostw Polski w Koszykówce na Wózkach. Turniej odbył się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Jazgarzewie, a udział w nim oprócz gospodarzy wzięły reprezentacje z Kielc i Konina.

W pierwszym meczu turnieju IKS zmierzył się z KSS Mustang Konin. Spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero ostatnia kwarta i bardzo dobra obrona gospodarzy przechyliła szalę zwycięstwa na ich korzyść. Mecz po celnym rzycie Mustangów za 3pkt w ostatniej sekundzie zakończył się wynikiem 64:61 dla IKS GTM.

Drugi mecz turnieju również trzymał w napięciu do ostatnich minut. Drużyna z Konina dopiero w ostatniej kwarcie przegrywając, aż 20:11 oddała zwycięstwo kieleckiej reprezentacji. Końcowy wynik meczu to 49:61.

W ostatnim meczu turnieju spotkały się dwie bardzo równe sobie drużyny. Koszykarze z Konstancina pamiętając zeszłoroczne potyczki z KS Pactum Scyzory Kielce wiedzieli, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Jednak konsekwentna realizacja przedmeczowych założeń przyniosła oczekiwany skutek w postaci zwycięstwa 54:49.

Wygrywając obydwa swoje mecze drużyna z podwarszawskiego uzdrowiska prowadzi w tabeli rozgrywek.

Wyniki I rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach (Jazgarzew)

MECZ 1: IKS GTM Konstancin - KSS Mustang Konin 64:61 (14:17; 16:11; 14:22; 20:11)
Dla IKS punkty zdobyli: Kantorski 2, Dobek 0, Tyburowski 28, Staręga 10, Pawełko 6, Kacprzak 2, Garbacz 10, Pilch 2, Treter 4,

MECZ 2: KSS Mustang Konin - KS Pactum Scyzory Kielce 49:61 (14:15; 10:16; 14:10; 11:20)

MECZ 3: IKS GTM Konstancin - KS Pactum Scyzory Kielce 54:49 (12:12; 15:9; 12:16; 15:12)
Dla IKS punkty zdobyli: Kantorski -, Dobek -, Tyburowski 14, Staręga -, Pawełko 8, Kacprzak 2, Garbacz 16, Pilch 4, Treter 10,

TABELA po I rundzie:
1. IKS GTM Konstancin- 4 pkt.
2. KS Pactum Scyzory Kielce- 3 pkt.
3. KSS Mustang Konin- 2 pkt.
4. START Białystok - pauza.

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.