Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

marszalek 2018

W ubiegły weekend drużyna IKS GTM Konstancin była uczestnikiem silnie obsadzonego turnieju w Suchedniowie o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Po raz drugi do podwarszawskiego uzdrowiska nasza reprezentacja wróciła z pucharem za drugie miejsce. W turnieju IKS zmierzył się z v-ce Mistrzem Polski AKCES MED Start Rzeszów, Star Białystok oraz organizatorem turnieju KS PACTUM Scyzory Kielce.

Pierwszy mecz turnieju, pomiędzy Białymstokiem i Rzeszowem, to całkowita dominacja Vice Mistrzów i pewna wygrana 75 do 38.

IKS w swoim pierwszym meczu spotkał się z kieleckimi scyzorami. Do połowy spotkanie przebiegał bardzo wyrównanie, z niewielkim wskazaniem na drużynę gospodarzy. Niestety w trzeciej kwarcie, bardzo słaba gra aktualnego Mistrza Polski, jednoznaczne przekreśliła szanse na wygraną. Wynik 69:52, oznajmił w pełni zasłużone zwycięstwo gospodarzy.

Kolejny mecz to walka pomiędzy KS PACTUM Scyzory Kielce a Start Białystok, tu wynik meczu nie stanowił zaskoczenia. Gospodarze pewnie pokonali reprezentacje z Podlasia 72:46.

Na zakończenie pierwszego dnia turnieju został rozegrany zeszło-sezonowy finał Mistrzostw Polski. Naprzeciw siebie stanęli IKS GTM Konstancin i AKCES MED Start Rzeszów. Z tego pojedynku, przegrywając tylko pierwszą kwartę, zwycięsko wyszła reprezentacja Mazowsza, Wynik meczu 68:57 dla IKS GTM Konstancin.

Niedziele zmagania rozpoczęła rywalizacja Konstancina z Białymstokiem, w meczy tym nie było niespodzianki, z wyjątkiem przegranej przez IKS drugiej kwarty 21 do 16, z której szybko jednak udało się otrząsnąć. Wygrywając całe spotkanie 44 do 83, drużyna IKS GTM Konstancin w turnieju towarzyskim, zajęła po raz kolejny drugie miejsce.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu zagrały drużyny Kielc i Rzeszowa. Mecz w całości przebiegał pod kontrolą scyzorów, którzy ostatecznie wygrali 68 do 53 i zapewnili sobie po raz drugi zwycięstwo, w organizowanym przez siebie turnieju. Gratulujemy!

Na uznanie w konstancińskiej drużynie zasłużyli, wyróżnieni zawodnicy: Arkadiusz Garbacz - najlepszy strzelec turnieju, 67 pkt. oraz Krzysztof Pietrzyk, wybrany do najlepszej piątki. Na wyróżnienie zasłużył również Arkadiusz Pilch za wyjątkową skuteczność i styl gry podczas całego turnieju.

Wyniki VI turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego:

Sobota 06.10

AKCESMED Start Rzeszów 75:38 Start Białystok (21:6,19:11,17:9,18:12)

KS PACTUM Scyzory Kielce 69:52 IKS GTM Konstancin (16:12,18:19, 16:5, 19:16)

KS PACTUM Scyzory Kielce 72:46 Start Białystok (15:17, 26:12, 21:6, 10:11)

IKS GTM Konstancin 68:57 AKCESMED Start Rzeszów (11:15, 20:12, 20:14,13:20)

Niedziela 07.10

Start Białystok 44:83 IKS GTM Konstancin (6:17, 21:16, 6:30, 8:20)

KS PACTUM Scyzory Kielce 68:53 AKCESMED Start Rzeszów (16:12, 18:13, 20:10, 12:28)

5. Filip Moćko -PACTUM Scyzory Kielce

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.