GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

1 runda PLKnW sezon 2018/2019Do bardzo udanej, drużyna IKS GTM Konstancin może zaliczyć inauguracje sezonu 2018/2019. W dniu 27 października, na konstancińskim „parkiecie” Hali GOSiR został rozegrany mecz o ligowe punkty z bardzo silnym, w tym sezonie zespołem KS PACTUM Scyzory Kielce. O tym, że mecz ten będzie trudny dla konstancińskiej drużyny świadczyły, znacząco przegrane bezpośrednie spotkania w dwóch turniejach towarzyskich w Kielcach. IKS zajął tam dwukrotnie drugie miejsca, dostając srogie „baty” właśnie od gospodarzy. Odwet za te porażki udało się wziąć w pierwszym ligowym spotkaniu gdzie Scyzory, wystąpiły w roli gościa.

Do meczu obie drużyny przystąpiły bardzo skoncentrowane. Początek nie był zbyt spektakularny – po obu stronach boiska nie było zbyt wielu akcji zakończonych celnym trafieniem do kosza. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 15:10 dla Konstancina. Jednak z każdą minutą spotkania w szeregach IKS-u przybywało swobody w grze, co już do połowy meczu powiększyło przewagę do 14 punktów. W drugiej odsłonie, jeszcze silniejsza obrona i naprawdę fenomenalna gra w ataku Konstancina, pozwoliła zdobytą przewagę punktową niemal potroić. Końcowy wynik 74 do 40 nie pozostawia złudzeń, kto w tym dniu był lepszy.

Wynik: IKS GTM Konstancin - KS PACTUM Scyzory Kielce 74:40 (15:10, 19:10, 21:7, 19:13)
Dla IKS punkty zdobyli: Dobek 2, Tyburowski 29, Staręga -, Pawełko 13, Kacprzak 0, Pietrzyk 12 (1x3), Garbacz 12, Pilch 0, Pracało 0, Treter 6,
Dla Kielc punkty zdobyli: Moćko F. 11, Gładysz 10, Sobieraj 6, Świeboda 9, Minda 2, Wrona 0, Gajewski 0, Moćko Sz. -, Abayomi -, Koczwara -, Szymczak 2

Kolejne potyczki, tych dwóch drużyn będziemy mieli okazje oglądać w Białymstoku w dniu 17-18 listopada, gdzie w towarzyskim turnieju spotkają się ekipy z Olsztyna, Białystoku, Konstancina i Kielc.

Już dziś zapraszamy również na Puchar Polski, który odbędzie się w dniach 24-25 listopada na hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Wystąpi tam 6 najlepszych drużyn ubiegłego sezonu.

Zapowiada się gorący listopad :)

Pozostałe wyniki pierwszej rundy rozgrywek PLKnW:

Niedziela 28 listopada:
W Łodzi, Akcesmed Start Rzeszów pokonał ŁTRSN Łódź 120 do 19.
W Koninie, KSS Mustang wygrał z Toyota Górnik Wałbrzych 61 do 38.