GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

2 runda koninZa nami Turniej Wiśnik CUP oraz II runda rozgrywek PLKnW. Turniej koszykówki na wózkach, który Konińskie Stowarzyszenie Sportowe MUSTANG organizuje w rocznicę śmierci Roberta Wiśnika, reprezentanta kadry narodowej i paraolimpijczyka z Londynu, zawodnika drużyny MUSTANG Konin. To już czwarta edycja turnieju, w której udział wzięły drużyny: IKS GTM Konstancin – Mistrz Polski sezonu 2017/2018, Reprezentacja Polski U22, KSS MUSTANG Konin – brązowi medaliści Mistrzostw Polski z sezonu 2017/2018.

W pierwszym meczu pomiędzy IKS GTM Konstancin i KSS Mustang początek spotkania przebiegał ze znaczną przewagą Konstancina, w pewnym momencie było to aż 12 pkt. Z każdą minutą drużyna Mustangów przejmowała jednak kontrolę, odrabiając straty. Do połowy meczu gospodarze zmniejszyli przewagę do zaledwie 4 pkt., co nie oznajmiało jeszcze katastrofy IKS-u. Tego jednak, co stało się w trzeciej kwarcie chyba nikt się nie spodziewał. Drużyna z Konstancina całkowicie straciła panowanie, nad tym co się działo na boisku. Zarówno w obronie jak i w ataku mnożyły się błędy, których przeciwnik, po prostu nie mógł nie wykorzystać. Przy bardzo słabej grze aktualnego Mistrza Polski, Mustangi wykorzystując niemal 100% nadarzających się okazji rzutowych, wygrały tą kwartę aż 18 do 6-ciu. Ostatnia kwarta i szansa na odrobienie strat przez IKS, niestety okazała się kontynuacją blamażu i pomimo wyrównanego wyniku 18 do 16, jednoznacznie wskazała zwycięzcę tego meczu. Wynik 56:66 na pewno jest mocnym ciosem dla spodziewanych faworytów i powinien być sygnałem ostrzegawczym przed kolejnymi meczami.

Podczas turnieju Wiśnik CUP odbyły się jeszcze dwa specjalne wydarzenia: mecz drużyn dziecięcych pomiędzy drużynami IKS Poznań i KSS MUSTANG YOUNG Konin oraz pierwszy i historyczny mecz kobiet w koszykówce na wózkach.

Wyniki turnieju Wiśnik CUP:

• Mecz I: Mustang Konin 66 : 56 IKS GTM Konstancin (14:19, 16:15, 18:6, 18:16).

Dla IKS punkty zdobyli: Dobek -, Tyburowski 9, Pawełko 10, Kacprzak 0, Kantorski 0, Pietrzyk 13 (1x3), Garbacz 17, Treter 7.

• Mecz II (dzieci): Mustang Konin Young 18 : 9 IKS Poznań
  • Mecz III: IKS GTM Konstancin 68 : 51 Reprezentacja Polski U-22
  • Mecz IV: Mustang Konin 81 : 30 Reprezentacja Polski U-22
  • Mecz V (kobiety): Konin 4 : 26 Zawodniczki z polskich drużyn

W Rzeszowie w ramach 2 rundy rozgrywek PLKnW, Akces Med Start Rzeszów pewnie pokonał Toyota Górnik Wałbrzych 78 do 29. Najwięcej punktów dla Rzeszowa zdobył Mariusz Szmuc (29 pkt.), dla Wałbrzycha, Przemysław Krzyżański (12 pkt.).

Następna kolejka już 15-16 grudnia. W Rzeszowie gospodarz zmierzy się z Mustangiem Konin, a w Kielcach Pactum Scyzory podejmie Toyota Górnik Wałbrzych. Drużyna IKS GTM Konstancin pauzuje.

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.