GTM Mobil

Producent aktywnych wózków inwalidzkich i sportowych

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

Wisnik Cup 2019Po raz piąty w Koninie odbył się turniej koszykówki na wózkach Wiśnik Cup. W tym roku, oprócz gospodarzy KSS Mustang Konin, w rozgrywkach uczestniczyli Mistrz Polski KS Pactum Scyzory Kielce, V-ce Mistrz IKS GTM Konstancin oraz austriacka drużyna Sitting Bulls. Grali także juniorzy Mustang Young i IKS Poznań oraz kobiety z KSS Mustang.

Mecz IKS GTM z KSS Mustang odbył się piątkowym wieczorem i był zaliczony do rozgrywek PLKnW. Niestety konstancińska drużyna w zawodach nie wystąpiła w optymalnym składzie. Cały mecz, na kosz przeciwników atakowało tylko czterech zawodników IKS-u. Nasz 1,5pkt. zawodnik Tomasz Dobek skupił się wyłącznie na defensywie. Pomimo licznych zrywów i remisu jeszcze w trzeciej kwarcie, meczu nie udało się wygrać. Wynik 68 do 53 dla gospodarzy oznacza, że to oni zdobyli cenne punkty w rozgrywkach ligowych.

W drugim dniu zawodów, w porannym spotkaniu IKS GTM zmierzył się z jedyną, zagraniczną reprezentacją Austrii - Sitting Bulls. W meczu tym był już obecny niezastąpiony w szeregach Konstancina center - Rafał Treter. Mecz był bardzo wyrównany, a o wyniku zadecydowała ostatnia kwarta spotkania. Wynik 71:62 dla Austriaków.

W ostatnim swoim meczu IKS GTM Konstancin zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski KS Pactum Scyzory Kielce. Zawodnicy z Konstancina "mając w rękach” dwa bardzo trudne mecze, zaskoczyli zarówno przeciwników jak i zgromadzonych na hali kibiców. Szybko wypracowana, spora przewaga z każdą minutą spotkania była powiększana. Końcowego wyniku chyba nikt się nie spodziewał: 80 do 42 dla IKS GTM Konstatncin.

Turniej był ostatnim sprawdzianem przed jednym z najważniejszych wydarzeń rozgrywek koszykówki na wózkach, jakim jest finał Pucharu Polski. Już w najbliższy weekend (14-15 grudnia) IKS GTM Konstatncin stanie do waliki o to trofeum, z najlepszymi drużynami kraju.

Wyniki:
Mecz I: KSS MUSTANG 68:53 IKS GTM Konstancin
Mecz II: Sitting Bulls 71:62 IKS GTM Konstancin
Mecz III: KSS MUSTANG 77:65 Sitting Bulls
Mecz IV: KS Pactum Scyzory Kielce 42:80 IKS GTM Konstatncin
Mecz V: KSS MUSTANG 78:40 KS Pactum Scyzory Kielce
W ramach pokazu rozegrane zostały 2 mecze najmłodszych zawodników w Polsce! Mustang Young dwukrotnie wygrał z IKS 2017 Poznań.

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin

Koszykówka

wtorek godz. 19:45 - 21:30, czwartek: godz. 20:15 - 22:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.