GTM Mobil

Producent aktywnych wózków inwalidzkich i sportowych

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

puchar2020W ubiegły weekend (21-22.11) w Suchedniowie, odbył się finałowy turniej Pucharu Polski 2020 w Koszykówce na Wózkach. Wzięły w nim udział cztery najlepsze zespoły ubiegłego sezonu, czyli KSS Mustang Konin, KS PACTUM Scyzory Kielce (gospodarz), IKS GTM Konstancin oraz Fundacja Salutare Wrocław.

W pierwszym sobotnim meczu spotkały się drużyny KS PACTUM Scyzory Kielce oraz Fundacja Salutare Wrocław. Mecz w całości przebiegał pod dyktando gospodarzy i zakończył się wynikiem 62:46.

W drugim meczu naprzeciw siebie stanęli: obrońca tytułu KSS Mustang Konin oraz IKS GTM Konstancin. Zespół z podwarszawskiego uzdrowiska od początku narzucił rywalom swój styl gry, co przełożyło się na 15.punktowe prowadzenie po dwóch kwartach. Chwilowy zryw ubiegłorocznych triumfatorów pozwolił im jedynie na dwupunktowe (35:33) wygranie drugiej połowy meczu. Wynik meczu to 76:63 dla IKS GTM.

W trzecim meczu turnieju, drużyna z Konina uległa kieleckim Scyzorom 50:59. Ponownie o końcowym wyniku zadecydowały dwie pierwsze kwarty spotkania, przegrane przez zawodników z Konina odpowiednio dwunastoma i siedmioma punktami.

Ostatni mecz sobotnich zmagań, to pojedynek pomiędzy IKS GTM Konstancin a Fundacja Salutare Wrocław. Końcowy wynik (57:38) nie odzwierciedla w pełni boiskowych wydarzeń. Przez dwie kwarty potyczki, zespół IKS-u nie potrafił narzucić rywalom swojego stylu gry. Udało się to dopiero po przerwie. Końcowe zwycięstwo oznaczało zameldowanie się drużyny z Konstancina, w niedzielnym finale, gdzie czekały już, również niepokonane Scyzory.

W niedzielnym meczu o miejsce 3 zagrały zespoły z Konina i Wrocławia i tu niemal doszło do niespodzianki. Kolejny słaby początek gry Mustangów, niemal kosztował ich kolejną porażkę. Wynik spotkania odmienił się dopiero w ostatniej kwarcie, po opuszczeniu boiska przez jednego z wrocławskich centrów (5 fauli). Mustangi rzuciły się do odrabiania strat i wygrały tę kwartę 25 do 12. Końcówka meczu, to walka kosz za kosz. Finalnie, lepiej z tej wymiany ciosów wyszli zawodnicy z Konina, odbierając wrocławianom zwycięstwo w samej końcówce meczu. Wynik 58:56

Mecz finałowy pomiędzy KS PACTUM Scyzory Kielce a IKS GTM Konstancin, do ostatniej kwarty był bardzo wyrównany. Niestety w czwartej kwarcie, drużynie z Konstancina zabrakło konsekwencji w defensywie. Bardzo zdeterminowani oraz lepiej dysponowani tego dnia gospodarze, z zimna krwią wykorzystywali błędy zawodników IKS i wygrali mecz o Puchar Polski 61:45 - Gratulujemy!

puchar2020 2

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin

Koszykówka

wtorek godz. 19:45 - 21:30, czwartek: godz. 20:15 - 22:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.