Inter Europol Piekarnia Szwajcarska

Pierwsza piekarnia na rynku polskim oferującą tak szeroki asortyment pieczywa

GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

CKR KonstancinPoczątki Centrum Kształcenia i Rehabilitacji sięgają 1977 roku, kiedy to z inicjatywy Prof. dr hab. n. med. Mariana Weissa – współtwórcy Polskiej Szkoły Rehabilitacji – Spółdzielnia Inwalidów Saturn wybudowała w Konstancinie, przy ulicy Gąsiorowskiego 12/14 Zakład Pracy Chronionej z Zasadniczą Szkołą Zawodową z Internatem.

Ośrodek zajmował się edukacją zawodową i rehabilitacją osób niepełnosprawnych, przygotowywał ich do samodzielnego życia, pomagał znaleźć pracę i zaadaptować się w środowisku. Plan nauczania oparty był na indywidualnym podejściu do uczniów w celu rozwijania ich talentów i umiejętności oraz wyrównywania braków. Rozwiązania konstancińskie, jako nowatorskie, już w owym czasie były wzorem dla szkolnictwa specjalnego w Polsce.

W 1990 roku Zakład szybko dostosował się do nowych warunków ekonomiczno – społecznych. Rozpoczęto kształcenie młodzieży na kierunkach informatycznym i ekonomicznym poszukiwanych na rynku pracy. Równolegle rozwijana była działalność leczniczo – rehabilitacyjna: od 1992 roku na szeroką skalę zaczęto świadczyć usługi rehabilitacyjne, w 1994 roku utworzono Przychodnię Rehabilitacyjną oraz zaczęto organizować pierwsze pobyty rehabilitacyjne.

Szkolny Klub Sportowy Konstancin (obecnie Integracyjny Klub Sportowy Konstancin) działa od 1996 roku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie. Członkami Klubu są osoby niepełnosprawne z dysfunkcją narządu ruchu. Klub zrzesza uczniów SOS-W, jego absolwentów, a także inne osoby niepełnosprawne zainteresowane uprawianiem sportu, z terenu Konstancina i okolic.

Klub prowadzi zajęcia w dyscyplinach:

• koszykówka na wózkach
  • pływanie

Klub organizuje również 21 dniowe turnusy sportowe. Dowiedz się więcej.

Członkowie klubu mają na swoim koncie liczne spektakularne sukcesy w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, m.in.: złote i srebrne medale na Igrzyskach Paraolimpijskich Sydney 2000 (szermierka), złote, srebrne i brązowe medale na Mistrzostwach Świata i Europy oraz Polski. Zawodnicy Klubu zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach w swoich dyscyplinach sportowych (szermierka, tenis na wózkach). Drużyna koszykarzy na wózkach plasuje się w pierwszej trójce najlepszych zespołów w kraju.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH SPORTOWYCH!

Zajęcia prowadzone są w obiektach Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie w nowoczesnym ośrodku szkoleniowo-rehabilitacyjnym, wyposażonym m.in. w:

• basen pływacki,
  • kort tenisowy,
  • salę sportową i siłownię,
  • kriokomorę,
  • profesjonalną bazę rehabilitacyjną i rekreacyjną.

oraz w hali GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15 w Konstancinie – treningi koszykówki.

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.