Inter Europol Piekarnia Szwajcarska

Pierwsza piekarnia na rynku polskim oferującą tak szeroki asortyment pieczywa

GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

W ostatniej rundzie rozgrywek rewanżowych nasza drużyna rozegrała spotkania z drugą mazowiecką reprezentacją KSN Warszawą. Biorąc pod uwagę tegoroczne poczynania IKS-u w rozgrywkach PLKnW, niewiele osób spodziewało się nawiązania równorzędnej walki z drużyną zajmującą aktualnie drugą pozycje w tabeli. Jednak ku zaskoczeniu naszego przeciwnika te przypuszczenia okazały się mylne.

Już w pierwszym, co prawda przegranym meczu IKS pokazał, że jest w stanie podjąć walkę i zmusić przeciwnika do niemałego wysiłku. W meczu tym nasza drużyna - jak to zwykle ma w zwyczaju "przespała" pierwszą kwartę przegrywając ją 20:11, co miała znaczący wpływ na dalszy przebieg meczu. Do końca staraliśmy się odrobić straty jednak, gdy tylko udało nam się zdobyć parę punktów, nasz przeciwnik natychmiast przeprowadzał kilka udanych ataków. Tak mecz wyglądał do końca. W rezultacie przewaga KSN-u uzyskana na początku meczu utrzymała się do ostatniej syreny. Końcowy wynik 80:69.

Niedzielne spotkanie miało już nieco inny przebieg. Od początku nasza drużyna nie pozwoliła przeciwnikowi na dominacje, co zaowocowało tym, iż w połowie rozgrywki na tablicy widniał remisem po 35. Po przerwie żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi – kosz za kosz - tak mecz przebiegał do ostatniej minuty. Duży wkład w taki przebieg rozgrywek miał nasz najwyższy zawodnik Paweł Jaszczołt, który po wyleczonej kontuzji zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze. Celne rzuty tego zawodnika i pomoc punktowa pozostałych pozwoliła nam w ostatniej minucie zdobyć, czteropunktową przewagę i w rezultacie zwycięstwo. Wynik: 72:76.
Co prawda zwycięstwo to nie ma już wpływu na rozstawianiu drużyn w fazie play-off, był to jednak dobry sprawdzian naszej drużyny przed rozpoczynającą się najważniejszą fazą Mistrzostw Polski.

W ten weekend odbyły się jeszcze dwa mecze Rzeszowa z Chorzowem wyniki: 90:40 i 102:51 mówią same za siebie.

Na kolejne mecze z udziałem naszego zespołu zapraszamy 24-25.05. Będą to pierwsze spotkania fazy play-off, a naszym przeciwnikiem będzie zespół z pozycji nr 1 tabeli rundy zasadniczej, czyli "ORTO-RES" Start Rzeszów.

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.