Inter Europol Piekarnia Szwajcarska

Pierwsza piekarnia na rynku polskim oferującą tak szeroki asortyment pieczywa

GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

euroliga2016

Samolot popularnego niemieckiego przewoźnika z nami (zawodnikami) i trenerem na pokładzie bezpiecznie wylądował na lotnisku we Frankfurcie. Tak rozpoczyna się nasza tegoroczna przygoda z Euroligą.
Niestety, tuż przed wylotem okazało się, że kilku zawodników nie będzie mogło zagrać w tym turnieju w barwach konstancińskich "piekarzy".
Niewiele wiedzieliśmy o naszych tegorocznych rywalach. Wyjątek stanowiła drużyna z Rosji, z którą rok temu udało nam się minimalnie wygrać.

rosjaTerminarz sprawił, że to właśnie z nimi przyszło nam zainaugurować tegoroczne rozgrywki. Byliśmy przygotowani na walkę do końca. Tak też się stało. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Niestety od samego początku zdecydowanie za dużo faulowaliśmy, co niestety miało negatywny wpływ na finalny wynik. Przegraliśmy dziesięcioma punktami. W perspektywie mieliśmy jeszcze trzy mecze, ale obserwując przyszłych rywali, którzy zagrali ze sobą bezpośredni mecz, wiedzieliśmy, że o jakiekolwiek zwycięstwa będzie w tym roku niezwykle trudno. Tajemnicą był dla nas tylko poziom jaki reprezentuje drużyna z Turcji, która miała zagrać swój pierwszy mecz w godzinach popołudniowych.

niemcy

 

Drugi nasz mecz, to potyczka z drużyną Rhine River Rhinos. Ktoś kiedyś stwierdził, że ściany i sędziowie zawsze pomagają gospodarzom. Zdecydowanie można stwierdzić, że tego dnia nie było to konieczne. Niemiecki zespół był bardzo skuteczny w ataku, a gdy dodamy do tego, że bardzo dobrze bronił dostępu do własnego kosza, to wynik tego pojedynku nie mógł być inny. Wysokie zwycięstwo gospodarzy 90:39. Jakieś pozytywy po naszej stronie? Tak naprawdę chyba tylko to, że nie pozwoliliśmy rzucić sobie stu punktów, bo taka perspektywa była w pewnym momencie realna.

 

angliaNastępnego dnia rozpoczęliśmy zmagania od potyczki z zawodnikami angielskimi, którzy dzień wcześnie przegrali minimalnie z gospodarzami (tymi, którzy rzucili nam 90 punktów). Tylko niepoprawni optymiści wierzyli z sukces IKS-u. Wysoka porażka (31:83) pokazywała nam miejsce w szeregu tegorocznej Euroligi.

turcjaOstatnim meczem, który przyszło nam zagrać był pojedynek z TSK Rehab Merkezi. Turcy wygrywali mecz za meczem, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Mając w pamięci dwie wysokie przegrane w poprzednich meczach, mieliśmy świadomość, że ten mecz może zakończyć się dla nas blamażem. Trener Makowski robił co mógł abyśmy podnieśli spuszczone głowy. Jak się później okazało byliśmy w stanie nawiązać z przyszłymi zwycięzcami tego turnieju w miarę wyrównaną walkę. Porażka 46:61 ujmy nam nie przynosi.


Z rzeczy bardzo ważnych należy wspomnieć o debiucie euroligowym, o którym zapewne rozpisuje się niemiecka prasa oraz międzynarodowe portale branżowe. Pierwszy raz wystąpił doświadczony Tomasz Dobek. Chociaż nie zdobył  debiutanckich punktów, to pokazał próbkę swoich niesamowitych umiejętności oraz wskrzesił w nas ducha sportowej walki.


tomasz

 

Podsumowując nasz tegoroczny udział w Eurolidze można powiedzieć, że najlepiej uczyć się od najlepszych, ale same porażki nie napawają optymizmem. Bierzemy się do pracy, bo Europa nam ucieknie. Do zobaczenia za rok.

Pragniemy gorąco podziękować  naszym głównym sponsorom  firmie Inter-Europol Piekarnia Szwajcarska oraz GTM Mobil za wsparcie i umożliwienie nam udziału w tych prestiżowych rozgrywkach.

 

 

 

Fotorelacja z udziału IKS GTM Konstancin w rozgrywkach Euroligi 2016 >>LINK<< Zapraszamy!

 

Wyniki meczów z naszym udziałem:

Piątek 11.03.2016

Krylja Barsa Kazan  62 - 52     IKS GTM Konstancin      
IKS GTM Konstancin  39 - 90  Rhine River Rhinos Wiesbaden

Sobota 12.03.2016

IKS GTM Konstancin  31 - 83  London Titans   
TSK Rehab Merkezi E.S.K.  61 - 46  IKS GTM Konstancin

Wynik końcowy

1. TSK Rehab Merkezi E.S.K. (Turcja)
2. Rhine River Rhinos Wiesbaden (Niemcy)
3. London Titans (W. Brytania)
4. Krylja Barsa Kazan (Rosja)
5. IKS GTM Konstancin (Polska)

Aktor tekstu: Karol Staręga
Zdjęcia: Krzysztof Jagiełło

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.