GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

Międzynarodowy turniejCzas wakacji, beztroski i urlopów przeminął. Nadszedł czas ciężkiej pracy, także dla koszykarzy IKS GTM Konstancin. Tym razem, w czasie najgorętszych miesięcy w roku, nie było nam dane, jak to mówią "pociskać" w kosz. Dawno planowany remont naszej hali sportowej stał się faktem, czym wydłużył nasz rozbrat z koszykówką na wózkach aż do połowy września. Dopiero co się spotkaliśmy w prawie pełnym gronie, a już trzeba było grać w turnieju. Może zwycięstwo w zmaganiach o puchar marszałka nie jest jakimś wielkim osiągnięciem na skalę międzynarodową, ale dobrym "przetarciem" przed, wkrótce startującymi rozgrywkami ligowymi już tak.
Z radością więc przyjęliśmy zaproszenie do Kielc.

Co do tej radości, to tyle jej było, co wspomniano powyżej.
Sama podróż do stolicy województwa świętokrzyskiego nie byłaby niczym nadzwyczajnym gdyby nie objazdy, przez które straciliśmy mnóstwo czasu.
Gdy już dotarliśmy na miejsce, trzeba było niemal natychmiast stawić czoła faworytom turnieju, czyli drużynie miejscowych "Scyzorów".
Międzynarodowy turniejKilka szybkich rzutów podczas kilkuminutowej parodii rozgrzewki i usłyszeliśmy pierwszy gwizdek oznajmiający początek batalii. Zanim zdążyliśmy się dobrze rozgrzać podczas meczu, a już było praktycznie po walce. Zmotywowani i będący na innym etapie przygotowań do sezonu gospodarze bezlitośnie wykorzystywali nasze błędy zdobywając seryjnie punkty. Nie byliśmy tak naprawdę w stanie tego dnia się im przeciwstawić. Wygrali zasłużenie 70:42.
Należy odnotować, że w drużynie gospodarzy wystąpił nasz były zawodnik, Jarosław Świeboda, który jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu postanowił kontynuować swoją przygodę z koszykówką w drużynie z Kielc. Podczas swojego pobytu na boisku zdobył dla swojego nowego chlebodawcy 2 punkty.

Drugi mecz tego dnia zagraliśmy z drużyną WBS Pardubice. Rywal dla nas praktycznie nieznany. Jedyne, zdawkowe informacje na ich temat otrzymaliśmy tuż przed meczem od gospodarzy turnieju. Wynikowa tych "przecieków" była jedna: są mocni i może być ciężko.
Niestety, ale informacje te potwierdziły się. O ile do przerwy udawało nam się prowadzić wyrównaną walkę z Czechami, nawet prowadziliśmy 2.punktami po dwóch kwartach, to po przerwie wyszliśmy chyba na parkiet pozostawiając koncentrację w szatni. Kilka skutecznych akcji rywali przy naszej biernej postawie w obronie i wynik nam... uciekł. Kilkupunktowego prowadzenia rywale nie oddali do końca meczu. Niestety kolejna porażka. Tym razem 62:53.

Międzynarodowy turniejPo dwóch nieudanych meczach w sobotę, pozostała nam niedzielna walka o trzecie miejsce w turnieju. Ponownie naszymi rywalami byli Czesi. Tym razem ci z drużyny SKV Frydek-Mistek. Już pierwsza odsłona meczu zwiastowała nasze wysokie i pewne zwycięstwo. Skuteczna defensywa i nie najgorsza postawa w ataku skutecznie odebrała naszym rywalom chęci do gry. Praktycznie od połowy drugiej kwarty, trener Makowski desygnował do gry naszych teoretycznie rezerwowych. Ci udźwignęli ciężar odpowiedzialności i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Duża w tym zasługa Tomasza Dobka, który swoim wieloletnim doświadczeniem wprowadził spokój w poczynania naszych zawodników. Jednocześnie wspomniany zawodnik był prawdopodobnie jedynym zawodnikiem, który podczas turnieju punktował i miał w tym 100% skuteczność.

Niezwykle emocjonujący był mecz, decydujący o pierwszym miejscu w IV Międzynarodowym Turnieju Koszykówki na Wózkach o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Drużyna KS PACTUM Scyzory Kielce pokonała jednym punktem czeskie WBS Pardubice 59:58 i obroniła tytuł sprzed roku. Gratulujemy!