Drukuj
Odsłony: 5393

Staje się to już tradycją, że awans  naszej drużyny do finałowej czwórki, nie jest pewny do ostatniego meczu. Tak stało się i tym razem. Drużyna z Kielc we wszystkich rozegranych meczach rundy zasadniczej, okazała się najlepsza i z kompletem punktów awansowała do najlepszej czwórki mistrzostw.

Nam pozostało toczyć bój z reprezentacją KSS Mustang Konin o drugą promującą do finałów pozycje. Po minimalnej 1-punktowej przegranej w pierwszej rundzie rozgrywek, na kolejną porażkę z tą drużyną nie mogliśmy sobie już pozwolić. Do remisu punktowego doprowadziliśmy w Kielcach, kiedy to w drugiej rundzie, pewnie pokonaliśmy rywali z Konina 70:53. Wygrana ta nie dawała nam jednak pewności na awans. Kolegów z KSS Mustang musieliśmy jeszcze raz pokonać w ostatniej rundzie, gdzie byli gospodarzem zawodów.

Biorąc pod uwagę dotychczasową nienajlepszą grę naszej drużyny, oraz porażkę w Pucharze Polski, właśnie z Mustangami - ostatni mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. W turnieju na domiar złego nie mógł wziąć udziału nasz podstawowy zawodnik Karol Staręga. Godnie zastąpił go jednak Rafał Treter, którego śmiało można obwieścić bohaterem tego meczu i naszego awansu do finałów. Swoją postawą nie tylko w ataku (zdobywając 21 pkt.!), ale i walecznością w obronie, pokazał jak należy podchodzić do meczów o wszystko.

Mecz z Koninem do ostatniego gwizdka był pełen emocji – trudno się dziwić, dwie drużyny grały o to samo. Po udanym dla nas początku spotkania, przeciwnicy od początku drugiej kwarty uciekali nam na 7-9 pkt i cały czas musieliśmy gonić wynik. Dramatyczna okazała się 4 kwarta gdzie 6 – minut przed końcem przegrywaliśmy 7 punktami. Szybka przerwa na żądanie trenera Makowskiego, pozwolił nam ochłonąć, a kilka trafnych uwag sprawiło, że zaczęliśmy odrabiać straty. Bardzo dobra obrona i ciąg skutecznych akcji w ataku sprawiły, że 1,5 minuty przed końcem, wyszliśmy na 4 pkt. prowadzenie. W tej sytuacji drużyna z Konina, skupiając niemal całą swoją uwagę na faulowaniu zawodników naszej drużyny, pozwoliła nam zdobyć jeszcze kilka punktów z rzutów wolnych. Przewagę udało nam się utrzymać do końcowego gwizdka. Wynik decydującego spotkania to 61:54. IKS GTM Konstancin melduje wykonanie zadania!

Ostatni  mecz IKS-u w rundzie zasadniczej, z drużyną KS PACTUM Scyzory Kielce nie miał już znaczenia, ani dla nas ani dla naszych rywali. W meczu tym, po dość wyrównanej pierwszej połowie, w trzeciej kwarcie całkowicie opadliśmy z sił. W tej części meczu nie przeprowadziliśmy żadnej udanej akcji na kosz rywala, a przegrana 24 do 0 ostatecznie przekreśliła szansę na jakikolwiek zadowalający wynik w tym meczu. Spotkanie „dotoczyliśmy” do końca, przegrywając dotkliwie 71:31.

W ostatnim meczu turnieju pomiędzy KS PACTUM Scyzory Kielce i KSS Mustang Konin, goście pewnie wygrali wynikiem 61:48.

Wyniki III rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach

Grupa B
IKS GTM Konstancin KSS Mustang Konin 61:54 (15:18, 14:10, 16:16, 8:16)
KS PACTUM Scyzory Kielce - IKS GTM Konstancin 71:31 (16:11, 14:10, 24:0, 17:10)
KS PACTUM Scyzory Kielce - KSS Mustang Konin 61:48 (14:9, 14:12, 15:15, 18:12)

Tabela grupa B
1. Pactum Scyzory Kielce- 12 pkt awans
2. IKS GTM Konstancin - 8 pkt awans
---
3. Mustang Konin -7 pkt

Tabela grupa A
1. Start Rzeszów 12 pkt- awans
2. Mad Devils Victoria Mieroszów 9pkt- awans
---
3. Start Wrocław 8pkt
4. ŁTRSN Łódź 7 pkt

Do finału Mistrzostw Polski awansowały drużyny: KS PACTUM Scyzory Kielce, Start Rzeszów, IKS GTM Konstancin, Mad Devils Victoria Mieroszów. To te zespoły będą rywalizować ze sobą w czterech turniejach w systemie każdy z każdym o tytuł Mistrza Polski. O miejsca 5-7 powalczą drużyny KSS Mustang Konin, Start Wrocław i ŁTRSN Łódź.

Na pierwszą rundę finałową zapraszamy, prawdopodobnie do Konstancina w dniu 25 lub 26.02.2017.