GTMMobil Technology

Zajmuję się projektowaniem i produkcją wózków inwalidzkich do aktywnej rehabilitacji

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

Do nieudanego możemy zaliczyć tegoroczny udział drużyny IKS GTM Konstancin w rozgrywkach Euroligi. Pomimo starannych przygotowań całej drużyny, w ostatniej chwili z wyjazdu do Sheffield musieli zrezygnować: nasz podstawowy zawodnik Karol Staręga oraz zmiennik Maciej Pracało. W tak mocno obstawianym turnieju, brak możliwości zmian okazał się dla IKS-u zgubny.

Problemy zaczęły się już w pierwszym meczu z reprezentacją Rosji - Krylja Barsa, gdzie po dosyć wyrównanej pierwszej połowie w kolejnych kwartach każda minuta oddalała nas od zwycięstwa. Końcowy wynik 79:55 nie odzwierciedla, naprawdę dobrych momentów gry zawodników IKS-u w tym spotkaniu.

Kolejny bój tego dnia zawodnicy z Konstancina mieli stoczyć późnym wieczorem z reprezentacją Paryża - CAPSAAA. Analizując wcześniejszy mecz tej drużyny, wydawała się ona najsłabszą w tym turnieju. Szybko jednak wyniki tej analizy zostały zweryfikowane i okazały się bardzo mylne. O ile pierwsza kwarta dawała cień szansy na zwycięstwo, tak kolejne odsłony meczu obnażyły słabości zawodników IKS-u. Trener przeciwników szybko znalazł sposób na pewne zwycięstwo w tym spotkaniu: pressing na całym boisku. Polacy odczuwając już zmęczenie po wcześniejszej walce z Rosją i bez możliwości równych zmian, szybko opadli z sił. Francuzi bezlitośnie to wykorzystali i do ostatniej sekundy meczu nie zmienili, skutecznej dla siebie taktyki. Wygrali w bardzo dotkliwy sposób 37:81, zabierając przy okazji resztki sił graczom z Konstancina.

W pierwszym sobotnim meczu drużynie z podwarszawskiego uzdrowiska, przyszło się zmierzyć z drugą, znacznie lepszą od poprzedniej reprezentacją Francji: Handi Sud Basket Marseille. W tym meczu od początku nie było złudzeń, kto wygra. IKS musiał uznać wyższość rywali, nie tylko pod względem warunków fizycznych ale i taktycznych. Wynik 30:74 w pełni to obrazuje.

Do ostatniego meczu z gospodarzem turnieju Sheffield Steelers, choć z resztką pozostałych sił, drużyna IKS-u podeszła z motywacją pokazania dobrej gry w swoim wykonaniu - była na to ostatnia szansa. I choć uzyskany wynik 83:59, nie do końca o tym świadczy, to był to zdecydowanie najlepszy mecz Polaków w tym turnieju. Przeciwnicy do ostatniej kwarty nie byli pewni wygranej. Jednak z każdą minutą, rozegrane wcześniej 3 bardzo trudne mecze, odciskały swoje piętno w boiskowych poczynaniach zawodników IKS-u. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach – szybka eksploatacja zawodników pierwszej piątki przekreśliły szanse  na wyrównaną walkę w decydujących fragmentach meczu.
Na uznanie w ostatnim meczu zasłużył Krzysztof Jagiełło, który do ostatniego sędziowskiego gwizdka, swoją postawą w obronie oraz kilkoma świetnymi zagrywkami w ataku, motywował pozostałych graczy.

Wyniki spotkań IKS GTM Konstancin w Eurolidze 2017.

IKS GTM Konstancin 4 0 4 181 317 4

Z polskich ekip biorących udział w Eurolidze najlepiej pokazała się drużyna KS PACTUM Scyzory Kielce, która jako debiutant w tym turnieju zajęła bardzo dobre drugie miejsce w grupie C. Przegrywając tylko jeden decydujący o awansie mecz z WB Studánka Pardubice.  Drużynie z Kielc serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udział drużyny IKS GTM Konstancin w turnieju Euroligi był możliwy dzięki wsparciu sponsorów: Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, GTM Mobil, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji oraz Urzędu Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna.

Rozegrane mecze w Eurolidze oraz nie najlepsza gra w całym obecnym sezonie, skłania do refleksji nad przyszłością konstancińskiej drużyny. Problemów jest kilka. Podstawowi zawodnicy, sprawy rodzinne i zawodowe coraz częściej muszą przedkładać ponad sport wyczynowy jakim jest koszykówka na wózkach. To często powoduje braki kadrowe, nie tylko na treningach ale i meczach. Na domiar złego, w ostatnich latach z naszego klubu do ligowych rywali, przeniosło się dwóch cennych dla nas zawodników, których do tej pory nie zastąpiliśmy. Problemy te zmuszają nas do szukania nowych osób chcących poznać wspaniały sport, jakim jest koszykówka na wózkach.

Jeśli ktoś z czytelników zna kogoś chętnego lub sam chciałby wziąć udział w zajęciach treningowych
koszykówki na wózkach - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt z trenerem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu przygotowania wózka sportowego.

Autor artykułu: Rafał Tyburowski
Autor zdjęć: Krzysztof Jagiełło

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin:

Koszykówka: wtorek, czwartek: godz. 19:00 - 21:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.
Pływanie: basen w CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna.