Drukuj
Odsłony: 1671

turniej iksW ubiegłą sobotę 17.03 w konstancińskiej hali GOSiR odbył się pierwszy finałowy turniej Mistrzostw Polski. W turnieju wzięły, a raczej miały wziąć udział, wszystkie pierwszoligowe zespoły.
Z przyczyn niezależnych, w ostatnim monecie z rozgrywek wycofała się drużyna Startu Wrocław, oddając walkower gospodarzowi IKS GTM Konstancin. Pozostałe mecze odbył się już bezproblemowo, jednak nie bez sensacji.

Pierwszy mecz turnieju pomiędzy Mad Devils Victoria Wałbrzych a START Białystok w całości przebiegał pod kontrolą diabłów z Wałbrzycha, a zwycięstwo 74 do 54 (15:8, 19:8, 26:12, 14:26) uplasowało tą drużynę ostatecznie na 7 miejscu w mistrzostwach.

Drugi mecz pomiędzy drużynami z Łodzi i Kielc przyniósł niemałą niespodziankę, gdyż faworytem tego spotkania był oczywiście zeszłoroczny Wicemistrz Polski - KS PACTUM Scyzory Kielce. Pierwsze trzy kwarty to walka kosz za kosz, jednak w ostatniej odsłonie spotkania kielczanie stracili kontrolę nad tym, co się działo na boisku. Przegrywając tą kwartę aż 21 do 12 pozwolili drużynie z Łodzi odrobić straty i wygrać całe spotkanie. Wynik meczu 50:48 sprawił, iż to drużyna z Kielc jest tą, która weźmie udział w turnieju barażowym o wejście do finałów.

Ostatni mecz turnieju pomiędzy aktualnym mistrzem AKCESMED START Rzeszów a KS Mustang Konin, miał wyłonić ostatniego, pewnego finalistę. W meczu tym pomimo heroicznej walki drużyny Mustangów, niespodzianki nie było. Spotkanie oprócz drugiej kwarty, przegranej przez Konin 21 do 12, przebiegał bardzo wyrównanie. Możliwość odrobienia straty nadążyła się w końcówce meczu, kiedy to 4 minuty przed końcem spotkania boisko za 5 fauli musiał opuścić Mariusz Szmuc – czołowy zawodnik Rzeszowa. To jednak nie pomogło Mustangom, a zdobyta 7 pkt. przewaga drużyny z podkarpacie została utrzymana do końcowego gwizdka. Końcowy wynik 63:56 (14:19, 22:12, 13:10, 14:15) wskazał kto zagra w finale Mistrzostw Polski.

Dla przegranych drużyn KS PACTUM Scyzory Kielce, KS Mustang Konin oraz Start Wrocław ostatnią szansą na udział w finale będzie zwycięstwo w drugim turnieju finałowym w Koninie w dniu 15 kwietnia. Gra każdy z każdym.

Dla drużyn zwycięskich (AKCESMED START Rzeszów, IKS GTM Konstancin i ŁTRSN Łódź) w dniu 14 kwietnia w Łodzi odbędzie się turniej o rozstawienie w finale mistrzostw. Gra każdy z każdym.

Wyniki turnieju:

Mad Devils Victoria Wałbrzych vs START Białystok 74:54 (15:8, 19:8, 26:12, 14:26); (mecz o miejsca 7-8 MP)
ŁTRSN Łódź vs KS PACTUM Scyzory Kielce 50:48 (6:9, 13:15, 10:12, 21:12); (awans ŁTRSN Łódź)
IKS GTM Konstancin vs Start Wrocław 20:0 walkower  (awans IKS GTM Konstancin)
AKCESMED START Rzeszów vs KS Mustang Konin 63:56 (14:19, 22:12, 13:10, 14:15) (awans AKCESMED START Rzeszów)