Drukuj
Odsłony: 4831

Pomimo tego iż to już końcówka września i wielu mniej zorientowanych w realiach sportu niepełnosprawnych w naszym kraju mogłoby się wydawać iż właśnie rozpoczyna się kolejny sezon PLKnW to spotkała ich ‘niespodzianka’.

Otóż w miniony weekend drużyna IKS GTM Konstancin udała się na jeden z bliższych wyjazdów-tym razem do Łodzi aby rozegrac dwa ostatnie spotkania sezonu zasadniczego.

Zwykle bywa tak, iż wyprawy do tego miasta i rywalizacja z łódzkim teamem obfitują w wiele nerwowości i jak twierdzą niezależni obserwatorzy niepotrzebnych spięc. Nie inaczej było i tym razem. Drużyna gospodarzy występująca z rożnych powodów w ‘okrojonym’ składzie wydawała się nie być dla IKS-u żadnym godnym przeciwnikiem. Tak to wyglądało na papierze i tak niestety chyba podświadomie do rozgrywek podeszli zawodnicy z Konstancina. W pierwszych 20 minutach rywalizacji nic nie świadczyło o tym iż grają ze sobą obecnie trzecia(goście) i piąta(gospodarze) drużyna rozgrywek Rozluźnienie w szeregach GTM-u oraz determinacja łodzian sprawiły iż na tablicy wyników rezultat ciągle oscylował na poziomie remisu.

Na szczęście w przerwie sobotnich zawodów trener Makowski potrafił wybudzic graczy z Konstancina i w trzeciej odsłonie rywalizacji zdołali oni wypracować bezpieczną przewagę której nie oddali do końca spotkania.

Oczywiście klasą dla siebie był Rafał Tyburowski który zdobywając 29 pkt. poprowadził IKS do kolejnego zwycięstwa na trudnym łódzkim terenie. Wynik 57 : 74 (Kantorski 18, Dobek 1, Tyburowski 29, Staręga 12, Kacprzak 4, Jaszczołt 10)

Niedzielne spotkanie tych drużyn również rozpoczęło się od ‘drzemki’ przejezdnych. Na ich szczęście ‘budzik zadzwonił’ już 2 kwarcie i od tego momentu wszyscy zastanawiali się tylko do jakich rozmiarów wzrośnie przewaga gości.
Nie do zatrzymania w szybkim ataku był niezawodny w tym elemencie Paweł Kantorski-zdobywca 24 pkt. Swoje ‘dorzucili’ też inni. Bardzo dobrą zmianę dał Igor Gortat-zdobywając w dwóch kolejnych akcjach po 2 pkty czym pogrążył i tak już zniechęconych gospodarzy.
Troszeczkę gorzej niż nas do tego wcześniej przyzwyczaił zagrał nasz joker –Tomasz D. Awaria GPS-u w drodze powrotnej do hotelu w dniu wcześniejszym sprawiła iż zmęczenie błądzeniem po Łodzi dało znać o sobie w jego poczynaniach na boisku dnia następnego.
Wynik 53 : 68 (Kantorski 24, Tyburowski 20, Staręga 12, Kacprzak 4, Garbacz 2, Gortat 4, Jaszczołt 2)

Wyżej opisywane spotkania były ostatnimi jakie w barwach IKS-u rozegrał nasz zdecydowanie najlepszy zawodnik w historii klubu - Rafał Tyburowski. Od października będzie występował w lidze włoskiej - ale o tym w następnym newsie.

autor: K. Staręga