Producent aktywnych wózków inwalidzkich i sportowych

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

Ośrodek specjalizujący się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu

KONSTANCIN-JEZIORNA POGODA

final wynikW miniony weekend zakończyliśmy rozgrywki Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek w naszym pojedynku, poznaliśmy nowego/starego Mistrza Polski. Tytuł "obroniła" drużyna Mustangów z Konina pokonując w drugim meczu finałowym kieleckie Scyzory 63:50. Gratulujemy!

My po swój medal pojechaliśmy aż do Wałbrzycha. Przed drugim meczem mieliśmy 12 punktów przewagi po meczu u siebie i jednocześnie, duży problem w postaci absencji naszego podstawowego zawodnika - Piotra Pawełki. Problemy zdrowotne popularnego PePe nie pozwoliły mu na walkę o kolejny medal.

Poprzedni wyjazdowy mecz z drużyną wałbrzyskiego Górnika rozpoczął się dla nas fatalnie i z każdą kolejną minutą gospodarze powiększali swoją przewagę aby finalnie wygrać z nami różnica ponad 30.pkt. Tym razem rozpoczęliśmy inaczej, lepiej, skuteczniej. W drużynie gospodarzy było widać trochę nerwowości, że może być trudno odrobić wspomniane wcześniej punkty. Na nasze nieszczęście, ten stan nie trwał zbyt długo. W kolejnych odsłonach pojedynku powróciły demony nieskuteczności, nerwowości i wewnętrznych niesnasek, co finalnie sprawiło, że przegraliśmy mecz 47:68 i brązowe medale tegorocznych MP przyjdzie nam oglądać na zdjęciach w mediach społecznościowych naszych kolegów z Górnika, którzy zdobyli pierwszy w historii medal dla wózkarskiej drużyny tego klubu - Gratulacje! Nasza (14-letnia) seria medalowa została przerwana.

Kończymy ten nieudany dla nas sezon dziękując wszystkim drużynom z którymi przyszło nam rywalizować, sędziom którzy pilnowali aby na arenach naszych zmagań panowały zasady fair-play oraz kibicom, którzy pomimo niezadowalających wyników zawsze w nas wierzą i kibicują do ostatnich minut. Do zobaczenia w następnym sezonie!

Autor tekstu: Karol Staręga
Fot: Alfred Frater Fotografia

Zachęcamy do udziału w zajęciach sportowych!

Sekcje sportowe IKS Konstancin

Koszykówka

wtorek godz. 19:30 - 21:30, czwartek: godz. 20:00 - 22:00. GOSiR przy ul. Stefana Żeromskiego 15, Konstancin-Jeziorna.